Wakacje nad jeziorem – gdzie szukać noclegu?

Wielu z nas marzy o sielskich wakacjach nad wodą. Nie zawsze jednak możemy wybrać się nad morze, czasem zdecydowanie lepszą i przede wszystkim tańszą opcją będzie urokliwe lokalne jezioro. Wybierając się nad jezioro, warto poszukać wygodne noclegu, który zapewni zarówno nam, jak i całej naszej rodzinie moc atrakcji.

W zależności od potrzeb będąc nad jeziorem możemy nocować na polu namiotowym, na polu kempingowym lub w przytulnym domku letniskowym. Zazwyczaj tego rodzaju miejsca są położone bezpośrednio nad jeziorem, dzięki czemu można mieć szybki i nielimitowany dostęp do plaży oraz wody. Plusem korzystania z ośrodków wypoczynkowych oferujących pola namiotowe lub domki jest także dostęp do dużego terenu rekreacyjnego, możliwość wypożyczenia sprzętu do pływania, bogata oferta atrakcji dla dzieci, oraz ogólnodostępne place zabaw. Minusem namiotu, czy przyczepy kempingowej są natomiast wspólne toalety i prysznice, które czasami mogą być dodatkowo płatne, a nierzadko, żeby z nich skorzystać trzeba stać w kolejce. Niektóre domki letniskowe mogą być wyposażone we własne łazienki, ale warto sprawdzić to wcześniej, żeby uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

Jeśli jednak marzy nam się wyższy standard, warto wybrać Hotel nad jeziorem. Wypoczynek w hotelu polecany jest szczególnie osobom, które cenią sobie wygodę i komfort oraz chcą skorzystać z opcji pełnego wyżywienia. Ponadto wiele hoteli oferuję także basen, czy strefę SPA, które świetnie się sprawdzą, gdy na dworze pada deszcz lub jest za zimno na kąpiel w jeziorze. Wśród hotelowych atrakcji warto wyróżnić także pokój zabaw dla dzieci, animacje, czy różnego rodzaju eventy i imprezy dla gości. W zależności od standardu danego hotelu można też liczyć na wygodny balkon lub taras oraz udogodnienia w pokojach typu klimatyzacja, telewizor, czy podstawowy sprzęt kuchenny. Warto wybierać hotele, które umiejscowione są możliwie blisko jeziora, a już najlepiej decydować się na takie, które dysponują prywatnym zejściem do wody. Hotele położone bezpośrednio nad jeziorem, często również umożliwiają gościom wypożyczenie sprzętu wodnego, a nawet oferują różnego rodzaju kursy i szkolenia z popularnych sportów wodnych jak na przykład windsurfing czy flyboard.

Podsumowując, nad jeziorem możemy znaleźć wiele ciekawych miejsc do nocowania i tylko od nas zależy na co się zdecydujemy. Czy wolimy opcję bardziej oszczędną i bliższą naturze, czy jednak stawiamy na wygodę i komfort? Niezależnie od podjętego wyboru, warto spędzać wakacje nad jeziorem, gdyż każdy amator wodnego wypoczynku znajdzie tam coś dla siebie.